Підвищення пенсійного віку! Експерти назвали можливі проблеми!

Різне 

Підвищення пенсійного віку! Експерти назвали можливі проблеми!

Admin

Чергове підвищення пенсійного віку в Україні, про який так багато зараз говорять влади, може не дати потрібного результату. Адже пенсії ростуть куди швидше, ніж зменшується число пенсіонерів. Про це навперебій говорять експерти.

Незалежний пенсійний експерт Віктора Колбуна (екс-заступник голови Пенсфонда) Віктор Колбун сподівається, що до 2023-2025 року пенсійний вік в Україні влада не підвищать, хоча говорити про це стануть все наполегливіше.

“Ефект від підвищення пенсійного віку можливе лише тоді, коли економіка України буде стійко розвиватися, з’являться нові робочі місця для молодого покоління, – аналізує Віктор Колбун. – Інакше ми отримаємо зростання безробіття або серед” предпенсіонеров “, яких масово стануть звільняти достроково, або серед молодих, які, до речі, не зможуть в результаті заробити необхідного страхового стажу. Для вирішення цієї проблеми є ще років п’ять, але займатися як поліпшенням інвестиційного клімату, так і пенсійним реформуванням, перш цього введенням особистих накопичувальних пенсій, треба сьогодні “.

Олег Пендзин більш песимістичний, за його прогнозами, за пенсіонерів влада візьметься, як тільки вирішать два більш важливі питання – приймуть закон про продаж сільгоспземель і новий Трудовий кодекс (або його демо-варіант – закон “Про працю”). Експерт стверджує, що ці два закони будуть прийняті не пізніше першої половини 2020 року.

“Далі в пріоритеті влади – зміна системи оподаткування зарплат, що може спричинити за собою і одночасна зміна пенсійного законодавства, зокрема, підвищення пенсійного віку та введення особистих накопичувальних пенсій, – прогнозує Олег Пендзин. – Це вже буде справжня пенсійна реформа. Найімовірніше, підвищення пенсійного віку зроблять поступовим, причому не на місяць щороку, це мало, а на півроку. і підвищать з 60 до 62-63 років, а не до 65. Не виключено, що пенсійний вік підвищать не тільки для чоловіків, але і д ля жінок, так як з 2021 роки він стане для всіх однаковим “.

джерело

ДЖЕРЕЛО

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *